Středa, 05 Listopad 2014 00:00

kroupovy salat fin

 

Samozřejmě se nějaké ty módní trendy nevyhnou ani food blogům. Řekla bych, že to je tak třeba u quinoy. Občas tomu quinoovému vábení taky podlehnu, ale pak jsem si vzpomněla na obyčejné kroupy. Které už jsem nejedla pěkně dlouho, možná o Vánocích (kuba!). A tak jsem si je nachystala i sem. Nakonec vznikl nejlepší salát podzimně-zimní sezóny (aspoň pro mě), kterým se budeme cpát až do jara. Taky proto, že jeho příprava je maximálně nenáročná a rychlá. A ta vůně opékaných kapustiček, drcených ořechů a nakrájeného jablka... Večerní vaření, libé vůně a teplo kuchyně je přesně to, co mám spojené s obdobím podzimu a zimy už od mala.

 

Číst dále: Kroupový salát s růžičkovou kapustou, jablkem a vlašskými ořechy

 

Pondělí, 06 Leden 2014 21:16

rukolovy salat 2 copy

 

Kokosové čatní, které je součástí tohohle salátu, hledaly moje chuťové pohárky pěkně dlouho a našly v indické kuchařce. Místo kokosového mléka se dá použít i strouhaný kokos, ale pak je třeba ještě přidat půl hrnku vody a rozmixovat.

 

Číst dále: Salát s rukolou, pečeným květákem a kokosovým čatní

   

Středa, 18 Září 2013 16:22

cervene zeli salat copy

 

To, že je kombinace hroznů a nivy vražedně dobrá kombinace, víme... Ale s čočkou a čerstvým červeným zelím? Ještě lepší! Inspirací mi byla kuchařka Hany Michopulu.

 

Číst dále: Čočkový salát s červeným zelím

   

Středa, 10 Duben 2013 15:14

 

pečená zelenina s fazolemi copy

 

Doufám, že poslední teplý salát této sezóny. Podle Hany Michopulu.

 

Číst dále: Pečená zelenina s fazolemi

   
 
 
 
 
 
Nejpopulrnj blogy recept